22878
post-template-default,single,single-post,postid-22878,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Z KARTA: PATARIMAI IR ĮŽVALGOS

Z karta: patarimai ir įžvalgos

Z KARTA: PATARIMAI IR ĮŽVALGOS

Kol daugelis koncentruoja dėmesį į Millennium kartą bei jos įdarbinimo subtilybes, akylieji jau ruošia strategiją naujosios Kartos Z pažinimui ir pritraukimui. Kuo ši karta ypatinga? Ką jauniems darbuotojams pasiūlyti, kad jie pasirinktų jūsų įmonę? Kokie iššūkiai jūsų laukia? Į šiuos ir daugiau klausimų atsako mūsų specialistai – skaitykite toliau ir sužinokite!

Z karta – kokia ji?

Karta Z – dar kitaip vadinama „skaitmenine karta“ arba „iKarta“ – jau savaime sufleruoja, kad tai jauni žmonės, gimę ir augantys technologijų amžiuje. Sekantys po Kartos Y, šie jaunuoliai yra 1996 – 2012 metų gimimo, vyriausieji iš jų tik pradeda žengti pirmuosius žingsnius darbo rinkoje, yra mažai patyrę, tačiau turintys kur kas daugiau informacijos nei visos iki šiol buvusios kartos.

Įdomūs faktai apie Z kartą:

  • Išmaniuosiuose telefonuose praleidžia vidutiniškai 15,4 valandų per savaitę;
  • Didžiąją dalį informacijos pasiekia išmaniųjų telefonų programėlių pagalba;
  • Gimė didžiųjų technologijos išradimų metu – WiFi, debesų kompiuterija, internetas, išmanieji telefonai ir kt.;
  • Tai – technologijoms imliausia karta iš visų iki šiol buvusių, o šias žinias jie su didžiausiu malonumu pritaiko darbe. Jei jums reikia darbuotojo, kuris puikiai mokėtų naudotis technologijomis ir pritaikytų jas kasdienėse užduotyse, samdykite Kartos Z atstovą;
  • Jiems sunku bendrauti. Tyrimų duomenimis, net 37% iš tiriamųjų Z kartos atstovų išreiškė susirūpinimą dėl savo komunikacijos įgūdžių ir įvardino, kad dėl to galo būti kaltos naujosios technologijos;
  • Jie išgyveno 2008-ųjų metų krizę itin jautriai, mat ji tiesiogiai palietė tėvų bei jų pačių gyvenimus. Dėl šios priežasties Z kartos atstovai ypatingai kreipia dėmesį į darbo suteikiamą saugumą ir garantijas.

Z kartos įdarbinimo subtilybės

  • Pateikiame keletą pagrindinių patarimų, kurie padės sėkmingai dirbti su „iKartos“ atstovais:Neišskirkite jų su išmaniuoju telefonu. Neišmintinga būtų priešintis tam, kad jau įaugę į šių jaunuolių kraują. Vietoje to, pasistenkite išnaudoti šią savybę jūsų naudai – įdarbinimo strategiją pritaikykite išmaniesiems prietaisams, juos naudokite ir užduotims paskirti, rezultatams matuoti ir kt. Tai ne tik demonstruos jūsų supratingumą, tačiau ir suteiks priemonę pasiekti naujuosius darbuotojus greičiausiu įmanomu būdu.
  • Adaptuokite komunikaciją. Tam, kad Z kartos atstovai puikiai suprastų jūsų įmonės vertybes, politiką ir tikslus, ši informacija turi būti komunikuojama jiems priimtinu būdų. Tai padaryti galite uždavę sau pagrindinį klausimą – kaip ši informacija atrodytų socialinio tinklo įraše? Būtent taip ją ir pateikite jaunajam darbuotojui.
  • Naudokite video medžiagą. Esant tokiam dideliam informacijos srautui, Z karta instinktyviai vengia tekstinės ir prioritetą teikia filmuotai medžiagai. Tai iš tiesų labai naudinga ir jums, nes video formatą galite naudoti viso įdarbinimo proceso metu: nufilmuokite darbo skelbimą pavaizduodami įmonės aplinką ir darbuotojus, paprašykite kandidatų pateikti video pasakojimą apie save vietoje šabloninių motyvacinių laiškų ir CV, jau įdarbinus grįžtamąjį ryšį ir užduočių aptarimą taip pat atlikite vaizdo programėlių pagalba.
  • Užtikrinkite augimą. Ši skaitmeninė karta, rinkdamasi darbo vietą, bene labiausiai vertina augimo galimybes. Jiems svarbu kilti karjeros laiptais, ugdyti asmenines kompetencijas, gebėti priimti sprendimus. Pasirūpinkite, kad jūsų įmonė šiam kandidatui galėtų pasiūlyti tai ir garantuojame, kad motyvacijos darbuotojams neturėtų pritrūkti.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums geriau pažinti naujuosius darbo rinkos dalyvius bei pasiruošti artėjantiems pokyčiams.

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment