22567
post-template-default,single,single-post,postid-22567,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Vadovų paieška: mitai ir tiesa

Vadovų paieška

Vadovų paieška: mitai ir tiesa

Vadovų paieška – tai viena iš įmonės valdymo dalių, kuri yra bene labiausiai apipinta įvairiais mitais bei stereotipais. Ar tikrai norint surasti vadovą Jums reikia samdyti personalo agentūrą? Ar brangiai tai kainuoja? O galbūt užtenka pasinaudoti soc. tinklu LinkedIn? Dalinamės su Jumis visa tiesa apie vadovų atranką tiesiai iš profesionalų lūpų!

Mitas Nr. 1: vadovą galime susirasti patys

Vienas dažniausiai pasitaikančių mitų – tai įsitikinimas, kad vadovą galima lengvai surasti patiems, vos įdėjus skelbimą į portalą, užsiimantį darbuotojų paieška. Tiesa ta, kad net ir patraukliausias skelbimas nebūtinai atves Jums patikimus kandidatus, mat sėkmingi vadovai dažniausiai tiesiog neieško darbo ir juo labiau neperžiūri naujų skelbimų šia tema. Kita vertus, net ir sulaukus gyvenimo aprašymų, tai negarantuoja tinkamo vadovo įdarbinimo. Įmonės personalo specialistai viską žino apie Jūsų veiklos pobūdį, vidinę kultūrą ir lūkesčius, tuo tarpu išorinė vadovų atrankos agentūra daug žino apie vadovus. Tai ne tik sutaupys Jūsų brangų laiką, tačiau ir padės lengviau surasti tikrai tinkamą kandidatą.

Mitas Nr. 2: vadovų paieška kainuoja labai brangiai

Kitas populiarus mitas, susijęs su vadovų atranka – tai labai brangiai kainuoja. Tiesa ta, kad taip galvojantys dažniausiai vertina tik įkainį, sumokamą įdarbinimo agentūrai. Tačiau tai nėra teisingas įvertinimas, mat nusprendę ieškoti vadovo patys, turėsite tam skirti pakankamai daug vidinių įmonės resursų, tokių kaip: personalo atrankos specialisto darbo valandos, bendras atrankos laikas, kandidatų tinkamumo įvertinimas ir to pasekmės, rekomendacijų surinkimas, kandidato apmokymas ir kita. Vadovas privalo turėti ir tam tikrai sričiai būtiną asmeninių savybių rinkinį, kurį dažniausiai rekomenduojama analizuoti tiek specialių pokalbių metu, tiek testų pagalba. Šiai sričiai, vėlgi, tikėtina, Jums prireiks specialistų pagalbos, kuri taip pat kainuos. O jei dar įvertinus „nepavykusio“ įdarbinimo kaštus… Taigi, pačios įmonės atliekama vadovų paieška gali atsieiti kur kas brangiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, o galutinė jos kaina gerokai viršyti personalo agentūros įkainį.

Mitas Nr. 3: visa informacija apie vadovus prieinama „LinkedIn“

Yra nemaža dalis manančių, kad vadovų paieška, net ir tuo užsiimančiose agentūrose, atliekama tik socialinio verslo tinklo „LinkedIn“ pagalba. Tiesa ta, kad šiame soc. tinkle galima rasti tikrai nemažai informacijos apie potencialius vadovus Jūsų įmonei, tačiau tai – tik vienas iš nedaugelio kanalų, naudojamų vadovų paieškai. Personalo atrankos įmonėje kur kas didesnę reikšmę turi per eilę metų sukaupta vidinė vadovų duomenų bazė, asmeninės pažintys bei rekomendacijos – būtent šių elementų visuma padeda greitai ir sėkmingai pasiūlyti įmonei tinkamą kandidatą į vadovo poziciją.

Tikimės, kad perskaičius šį straipsnį vadovų atranka Jums pasirodys aiškesnė ir kur kas labiau prieinama. Na, o jei vis tiktai dar liko šia tema neatsakytų klausimų, arba jei Jus domina karjeros galimybės vadovo pozicijose kviečiame susisiekti su mumis telefonu arba elektroniniu paštu jau dabar!

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment