21725
post-template-default,single,single-post,postid-21725,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Kolegos, kurių jums nereikia

Kolegos, kurių jums nereikia

Po praeitos savaitės įrašo apie tai, kokių kolegų kolektyve jums reikia, pagalvojau, kad būtų neblogai paminėti ir tuos, kurie jums tikrai nereikalingi.

Kai kuriate ar vystote verslą, žmonės, kurie jus supa yra svarbu – jie formuoja jūsų norus, tikslus, nuotaikas, motyvuoja arba šiuo atveju demotyvuoja judėti pirmyn. Gerus žmones ir tinkamus kolegas surasti nėra lengva, kur kas lengviau yra peržiūrėti esama kolegų ratą ir atsikratyti tų, kurie jums gadina gyvenimą. Jei tokius matote aplink save, ilgai nelaukite.

VELNIO ADVOKATAI

Velnio advokatai retai gina ką daugiau nei itin svarbią  savo paties nuomonę. Tokie žmonės, komandos laimėjimus prisiima sau, o pralaimėjimus motyvuoja frazėmis “ir nereikėjo nieko gero tikėtis turint tokią komandą”. Tokie žmonės naudoja skambius žodžius, kaip “proto balsas”, “nenumatytos aplinkybės”, “kalta aplinka” (kaip kad vienas visiems gerai pažįstamas veikėjas), o už jų slepia savo nevykėlio ego.

 

Kai kuriate ar vystote verslą, žmonės, kurie jus supa yra svarbu - jie formuoja jūsų norus, tikslus, nuotaikas, motyvuoja arba šiuo atveju demotyvuoja judėti pirmyn.

 

Save apsupkite žmonėmis, kurie nebijo kritikuoti, tačiau daro tai objektyviai bei siūlo alternatyvius sprendimus. Nebijokite tokių, kurie bando ir klysta, tačiau mokosi iš savo klaidų ir prisiima atsakomybę.

Atsikratykite tokių, kurie visada mato tik blogus dalykus. Tokių kurie, niekada nesitiki nieko gero, o nesėkmę programuoja iš anksto, remdamiesi savo nevykėlio patirtimi. Nesate toks nevykėlis ir, tikiu, savo sėkmę kuriate pats.

JŪSŲ FANAI

Tai žmonės, kurie jumis besąlygiškai žavisi, jums pritaria visais klausimais bei smerkia tuos, kurie suabejojo vado teisumu.

Žinoma, šaunu ir net linksma, turėti gaują alpstančių gerbėjų ir ko gero giliai širdyje visi to norėtume, tačiau toks kolektyvas retai kada produktyviai dirba. Kad ir kaip mumis žavėtųsi kolegos, esame žmonės ir klystame, ne visada pastebime smulkmenas, ne visada matome alternatyvas bei galimybes. Tuo pat metu, dažnai net nepastebime, kol į klaidą pirštu mums nebeda kiti.

Paprasta girti ir žavėtis vadovu. Objektyviai kritikuoti gali tik tvirta asmenybė ir tikras draugas.

 

Paprasta girti ir žavėtis vadovu. Objektyviai kritikuoti gali tik tvirta asmenybė ir tikras draugas. Vertinkite kolegas, kurie nebijo galvoti kitaip, pastebi bei nebijo priminti jums jūsų klaidų – jie yra verslo ir inovacijų variklis.

Gerbėjai yra šaunu, tol kol neimate į galvą jų pagyrų. Pagyras jums palikite klientams.

GANDŲ NEŠIOTOJAI

Sunku atsispirti norui žinoti, kas dedasi kolektyve, suprasti, kas ir kodėl elgiasi vienaip ar kitaip, suprasti jų motyvus. Bėda ta, kad žmonės, kurie atneša paskalas jums, nė kiek nesibodi skleisti jas ir apie jus pačius.

Jus turi supti žmonės, kurie su jumis dalijasi ne paskalomis, o savo idėjomis bei pastebėjimais, kurie yra ne gandai, o tikra tiesa.

IŠDAVIKAI

Žmonės, supantys jus, turi pasitikėti vienas kitu. Ir kas dar svarbiau – niekada nepiktnaudžiauti šiuo pasitikėjimu. Kolektyvo nariams, kurie tik ir laukia, kad galės pasinaudoti kolegos klaida ir pasitikėjimu, kad gautų naudos sau, nevieta šalia jūsų.

EGOCENTRIKAI

Prieš Kopernikui sugriaunant mitą, visi be išimties galvojo, kad žemė yra visatos centras. Blogiausia, kad dažnai kolektyve neturime tokio Koperniko, kuris sugriautų kai kurių veikėjų įsitikinimą, kad pasaulis sukasi išskirtinai tik aplink juos.

Savigarba yra svarbu, savęs vertinimas yra sveikintinas, tačiau buvimas šalia žmogaus, kuris nemato nieko kito, tik save patį yra nepakenčiamas. Net nesistenkite pakeisti tokio žmogaus ir leiskite jam džiaugtis savimi kitur. Jis greičiausiai net nepastebės, kad jūsų šalia nebėra.

NELAIMIŲ PRANAŠAI

Nelaimių pranašai turi neįtikėtiną būdo savybę matyti viską juodai. Ten kur kiti mato iššūkius, jie mato tik neįveikimas kliūtis. Dažnai tokias, kurių nėra ir negali būti.

Visi darome klaidas ir teigti, kad kiekviena idėja yra ar bus sėkminga neteisinga. Tačiau, žmogui, kuris visas naujas idėjas sutinka su neslepiamu pesimizmu (ir netgi priešiškumu) bei milijonu priežasčių, dėl kurių jums garantuotai nepasiseks, yra ne vieta jūsų komandoje.

Kolega, kuris pasako apie tai, pasako kodėl ir siūlo alternatyvius sprendimus yra vertas pagarbos. Tuo tarpu viską neigiančiam bei vien tik kliūtis bei sunkumus matančiam pesimistui ne vieta šalia jūsų.

 

Jei idėja iš nieko verta – jūs tikrai norite apie tai žinoti. Kolega, kuris pasako apie tai, pasako kodėl ir siūlo alternatyvius sprendimus yra vertas pagarbos. Tuo tarpu viską neigiančiam bei vien tik kliūtis bei sunkumus matančiam pesimistui ne vieta šalia jūsų.

DĖMESIO VERGAI

Keičiate tepalus bei reguliariai atliekate techninę apžiūra savo automobiliui, kad jis nesubyrėtų. Ir tai suprantama.

Sunkiai suprantama yra tai, kad kai kurie kolegos taip pat tikisi, o dažnai ir reikalauja reguliarios profesinių bei asmeninių santykių peržiūros. Tokiems žmonėms reikia kasdienio ir nenutrūkstamo dėmesio, kad jie jaustųsi vis dar “mylimi”. Dieną, kai pamiršite jiems priminti apie jų svarbą, jums primins tokių žmonių įpirštas kaltės jausmas, dėl to kad juos nuvylėte.

Trumpai tariant, tai kolegos, kuriems reikia nuolatinio rūpesčio, tuo tarpu, kai profesionalai prašo jūsų dėmesio tik tada, kai jo tikrai reikia.

APSNŪDĖLIAI

Kai kurie kolegos tiesiog miega. Jie klajoja po biurą be vietos, tikslo. Kad ir kokią užduotį patikėtumėte, apsnūdėlis priima ją ne kaip iššūkį, tačiau kaip dar vieną kasdienės rutinos elementą.

Rinkitės žmones, kurie turi ambicingų planų ir didelių tikslų. Net jei jų tikslai skiriasi nuo jūsiškių, neabejokite, bent jau pasisemsite energijos, o sunkiu metu toks kolega savo pavyzdžiu jus įkvėps ir padės nenuleisti rankų.

Atsikratykite apsnūdėlių. Jie ko gero nepražudys jūsų verslo, tačiau snauduliu apkrės ir jus ir kitus jūsų kolegas.

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment