22815
post-template-default,single,single-post,postid-22815,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Kaip sutrumpinti atrankos procesą?

Kaip paspartinti atrankos procesą

Kaip sutrumpinti atrankos procesą?

Šių dienų konkurencinėje aplinkoje vis labiau populiarėja sprendimai, susiję su efektyviu verslo valdymu. Ar tai būtų logistika, ar komunikacija, ar finansų valdymas, visur žiūrima, kaip galima sutaupyti įmonės sąnaudas efektyvinant įvairias verslo sritis. Žmogiškųjų išteklių valdymas ne išimtis. Yra kuriama vis daugiau programinės įrangos, kuri padeda pagreitinti ir palengvinti darbą su darbuotojais, atlikti našumo stebėjimus ir vertinimus bei suprasti, kur yra silpnosios darbuotojų vietos.

Viena iš sričių, kur įmonės patiria daugiausiai laiko sąnaudų ir kitų išteklių yra darbuotojų atrankos procedūros. Neskirdamos pakankamai dėmesio įdarbinimo proceso tobulinimui, įmonės švaisto brangų laiką ir nesugeba užtikrinti efektyvios darbuotojų atrankos. Visa tai lemia pakartotinus darbo pokalbius, didelę darbuotojų kaitą, patyrusių darbuotojų stygių ir bendrą veiklos nestabilumą. Tačiau yra keletas būdų, kaip galima paprastai ir lengvai sutrumpinti įdarbinimo procesą ir greitai įdarbinti geidžiamą darbuotoją.

  1. Nuoseklus įdarbinimo proceso planavimas atneša puikių vaisių. Jei įmonėje turite žmogiškųjų išteklių komandą arba atsakingus asmenis, kurie užsiima žmonių įdarbinimu, užtikrinkite, kad kiekvienas specialistas žino, už ką yra atsakingas, gerai suvokia kompanijos tikslus ir laisvos darbo vietos ypatybes. Taip pat svarbu yra apibrėžti, kaip bus dalinamasi informacija apie kandidatus. Kol kiekvienas įdarbinimo proceso žingsnis nėra tiksliai apibrėžtas, tol naujų darbuotojų paieška bus sunki, varginanti, ilga ir neefektyvi. Tai ne tik stabdys visą įdarbinimo procesą, tačiau ir formuos neigiamą įvaizdį apie pačią įmonę.

 

Yra pastebėta, kad prastas įdarbinimo proceso planavimas arba jo nebuvimas tampa viena didžiausių laiko ir resursų švaistymo priežasčių įmonėms. Geras planavimas ir komunikacija lemia kokybiškas darbuotojų atrankos procedūras.                                                                                  

  1. Žvelkite plačiau. Kandidato gyvenimo aprašymas ne visuomet atskleidžia ir parodo geriausias žmogaus asmenines savybes. Priešingai, kandidatai norėdami pateikti save iš gerosios pusės dažnai pateikia neteisingą informaciją, sukuria nebūtų arba neaktualių dalykų. Geriausi rinkos talentai dažniausiai nepasižymi nepriekaištingų gyvenimo aprašymų kūrimu, tad įmonės, norėdamos sutrumpinti įdarbinimo procedūras turi atsižvelgti ne tik į kandidato patirtį, bet ir norą, atsidavimą bei ryžtą mokytis ir augti kartu su bendrove. Lankstus, gebantis greitai mokytis ir turintis gerą darbo etiką darbuotojas dažnu atveju bus žymiai naudingesnis nei tas, kuris turi daug patirties, tačiau yra nemotyvuotas siekti aukštesnių savo ir įmonės tikslų.

 

  1. Kurkite scenarijus. Pagreitinti darbuotojų atrankos procedūrą galima trumpinant ir efektyvinant pačius darbo pokalbius. Dauguma įmonių daro klaidas naudodami tuos pačius klausimus skirtingų pozicijų kandidatams. Klausimai turėtų būti kiek įmanoma labiau specializuoti ir susiję su konkrečia darbo vieta ir jos specifikomis.

 

Dar vienas būdas trumpinti įdarbinimo procesą yra kuriant ir naudojant scenarijus. Tam reikės šiek tiek daugiau laiko pasiruošti, tačiau darbo pokalbiai vyks greičiau ir efektyviau. Iš esmės reikia sumoduliuoti realią darbo situaciją ir užduoti klausimą kokių veiksmų kandidatas imtųsi sprendžiant iškilusią problemą. Toks testas leis atskleisti kandidato įgūdžius, sprendimų priėmimą ir kiek jis yra linkęs bendradarbiauti sprendžiant įvairias, su darbo vieta susijusias situacijas.

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment