22794
post-template-default,single,single-post,postid-22794,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Kaip laimėti kovą dėl talentų?

Kaip laimėti kovą dėl talentų?

Kaip laimėti kovą dėl talentų?

Tai, kad talentingą darbuotoją tapo sunku surasti, yra patyręs bene kiekvienas personalo specialistas. Tiesa ir ta, kad IT bei kitų paklausių specialybių profesionalų skaičiaus artimiausiu metu nepadidinsime tiek, kad užtektų visiems beieškantiems. Tad ką daryti, kad reikiamą darbuotoją pritrauktumėte būtent į savo įmonę? Dalinamės keliais efektyviais patarimais šiame straipsnyje. Ir sufleruojame – tai niekaip nėra susiję su didžiausiu atlyginimu rinkoje.

Būkite žmogiškas

Bene pagrindinis kriterijus, į kurį kandidatai atsižvelgia rinkdamiesi naują darbo vietą yra aplinka, o tiksliau – kolektyvas. Būtent žmonės kuria bendrą įmonės atmosferą, o pats pirmasis asmuo, su kuriuo kandidatas susipažins, esate Jūs, personalo atrankos atstovas. Labai tikėtina, kad iš to, kaip elgsitės jau pirmojo susitikimo metu, potencialus darbuotojas formuos savo nuomonę apie likusius komandos narius ir netgi vadovą, taigi, svarbiausia Jūsų užduotis – išlikti žmogiškam. Nesvarbu, ar tai būtų 3-iasis ar 25-asis darbo pokalbis tą dieną, būtina jo metu elgtis profesionaliai, būti geros nuotaikos bei turėti kantrybės. Tik būdamas tokios būsenos, galėsite geriausiai atskleisti Jūsų įmonės vertybes, privalumus ir suprasti, ar prieš Jus sėdintis kandidatas turi tokius pačius lūkesčius bei vertybes. Atviro ir nuoširdaus pokalbio metu potencialus darbuotojas atsipalaiduos, o tuomet prasidės tikrasis bendravimas, kurį, užtikriname, įvertins ir kandidatas.

Būkite kūrybiškas

Sukelti talentingo kandidato susidomėjimui turite vos 30­-60 minučių – tai yra tiek, kiek truks pirmasis darbo pokalbis. Norint pasiekti maksimaliai gero rezultato, siūlome išnaudoti šį laiką kiek įmanomą kūrybiškiau. Su potencialiu darbuotoju susitinkate vidurdienį? Pakvieskite jį į netoliese esančią kavinę ir pavaišinkite pietumis – pokalbis jų metu tikrai bus kitoks, šiltesnis ir atviresnis. Manote, kad didžiausias Jūsų įmonės privalumas – linksma, nuoširdi, draugiška ar motyvuota komanda? Pakvieskite kandidatą prisijungti prie komandos kavos pertraukėlės. Turite vadovą, kuris sugeba motyvuoti ir įkvėpti bet kurį komandos narį? Supažindinkite su juo potencialų darbuotoją. Kaip matote, galite atrasti begalę skirtingų galimybių kaip prikaustyti Jums rūpimo talentingo kandidato dėmesį jau pirmojo darbo pokalbio metu. Po tokio susitikimo vertindamas visus darbo pasiūlymus, tikime, Jūsiškį jis įtrauks į sąrašo viršų.

Būkite lankstus

Turbūt nėra labiau demotyvuojančios bendradarbio savybės nei kategoriškumas – su tokiu žmogumi sunku diskutuoti, atrasti bendrus sprendimus ir dirbti plačiąja prasme. Tačiau dar sunkiau kategoriškam žmogui suprasti kito poreikius ir į juos įsiklausyti. Taip prarandama galimybė pristatyti ieškomam kandidatui būtent jam naudingus įmonės privalumus, pritaikyti motyvacinę sistemą – dėl to darbo pokalbių metu rekomenduojame stengtis išlikti kiek įmanoma labiau nešališkam, o esant nuomonių skirtumams pademonstruoti lankstumą. Šitokiu būdu transliuosite žinutę, kad šioje įmonėje galima kalbėtis ir būti išgirstam, o tai labai svarbu save gerai vertinančiam specialistui.

Pasiruoškite derėtis

Dėl ypač gero ir tinkamo darbuotojo gali tekti padaryti ir šiek tiek daugiau, nei esate numatę iš pat pradžių. Tikėtina, kad patyręs savo srities specialistas turės ne tik Jūsų, tačiau ir kitų įmonių darbo pasiūlymų. Būkite tam pasiruošęs iš anksto – susitarkite su vadovu, kokią didžiausią atlyginimo sumą galite pasiūlyti tobulam kandidatui, numatykite visus galimus priedus. Priėjus derybų etapą, savo pasiūlymą pradėkite gerinti ne keldami atlyginimą, tačiau suteikdami papildomų atostogų dienų, laisvą grafiką ar kitus su tiesioginiu uždarbiu nesusijusius priedus. Ne vienas atliktas tyrimas nurodė, kad jie dažną darbuotoją motyvuoja kur kas labiau nei keletas papildomų eurų mėnesio pabaigoje.

Šiais skubėjimo laikais, skiriamas asmeninis dėmesys, laikas, rodoma pagarba – bene didžiausios vertybės, kurias galite pasiūlyti savo darbuotojams tiesiog čia ir dabar. Tai nekainuoja praktiškai nieko – tad būtinai išlikite kūrybiški ir pasinaudokite šiomis galimybėmis. Na, o jei derybų pabaigoje ir prireiks kiek padidinti atlyginimą, jūs jau būsite gerai susipažinęs su kandidatu ir tiksliai žinosite, kad jis to vertas. Turite daugiau klausimų apie kovą dėl talentų? Susisiekite su mumis ir mes mielai į juos atsakysime!

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment