22695
post-template-default,single,single-post,postid-22695,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Kaip emigracija keičia darbuotojų paiešką?

Kaip emigracija keičia darbuotojų paiešką?

Tai, kad darbo rinka išgyvena esminius pokyčius, jau ryškiai pastebi tiek Lietuvos, tiek likusio pasaulio darbdaviai ir kandidatai. Keičiasi ne tik profesijos, tačiau ir darbuotojų paieška, atsakomybės ir netgi įdarbinimo tradicijos. Šiuos pokyčius lemia daugybė dalykų, tokių kaip technologijų progresas ar ekonomikos pokyčiai, tačiau bene didžiausią įtaką darbuotojų atrankai Lietuvoje daro demografinė situacija. Dėl vis augančios emigracijos mažėja įvairių specialistų ir darbingo amžiaus asmenų bendrai, tad natūraliai kyla klausimas – kaip tai atsispindės darbuotojų atrankoje? Skaitykite toliau ir sužinokite!

Pasikeitimas vaidmenimis

Dar ne taip seniai įdarbinimo santykiuose darbdavys buvo pagrindinė sprendžiančioji pusė – į atrankas ateidavo gausybė kandidatų, atitinkančių reikalavimus, tad pasirinkimas buvo nesudėtingas. Mažėjant specialistų, situacija pasikeitė iš esmės – dabar darbuotojas renkasi įmonę, o ne atvirkščiai. Tai įmones privertė imtis ypatingų priemonių, norint pritraukti ieškomus komandos narius: tenka iš naujo formuoti patrauklaus darbdavio įvaizdį, kurti darbuotojų pritraukimo strategijas, gerovės paketus, siūlyti lankstų darbo grafiką ir kt.

Siauras pasirinkimas

Vos paskelbus apie naują darbo vietą nesusiformuoja eilė norinčiųjų aplikuoti, kaip tai buvo anksčiau. Dabar kompanijos ar darbuotojų atrankos partneriai turi nuolatos stebėti rinką ir žinoti, kurie kandidatai gali būti pasiekiami, analizuoti, kurie nėra patenkinti dabartine savo pozicija ir yra linkę keisti darbo vietą. Tai veda mus prie visiškai naujos tendencijos – tikėtina, kad netolimoje ateityje viešos atrankos naudojantis skelbimų portalais visiškai išnyks, o rinkoje liks tik tikslinės bei rekomendaciniu principu atliekamos atrankos.

Trumpėja darbo valandos

Kuo toliau, tuo labiau teks susitaikyti su situacija, kad Jūsų darbuotojas dirbs keliose kompanijose. To priežastis – kritiškai mažėjantis rinkoje esančių specialistų skaičius ir stipriai didėjantis tokių darbuotojų atlyginimas. Nedidelėms įmonėms atlyginimo ir papildomų paskatų prasme konkuruoti bus sunku, tad teks mažinti darbo apimtis – 8 valandas dirbantis darbuotojas taps prabanga.

Tarptautinės komandos

Kita ryškiai pastebima tendencija šiandienos įdarbinimo rinkoje – sparčiai didėjantis užsieniečių darbuotojų skaičius ne tik tarptautinėse, tačiau ir vietinėse įmonėse, veikiančiose Lietuvoje. Kitataučių darbinimo įstatymu palankumu kompanijos naudojasi siekiant padengti tiek specialistų, tiek nekvalifikuotos darbo jėgos trūkumą. Šis pasikeitimas lemia ir esamų darbuotojų situaciją – atsiranda bene privalomas reikalavimas mokėti bendrauti bent viena užsienio kalba. Mat iš skirtingų šalių piliečių sudarytoje komandoje komunikavimas vyksta ne lietuvių kalba – net ir esant vos vienam užsieniečiui, dažniausiai teks kalbėtis angliškai ar rusiškai tam, kad šis suprastų, kas vyksta įmonėje.

Tai – tik dalis akivaizdžių įdarbinimo rinkos pokyčių, matomų ir jaučiamų jau šiandien. Sprendžiant iš dabartinės situacijos, nemenka pasikeitimų našta tenka būtent įmonėms, mat poreikio svarstyklės yra ne jų pusėje, ir norint gauti ar išlaikyti esamus darbuotojus teks gerokai pasistengti. Tiesa, nebūtina nešti šios naštos vieniems – šalia esame mes, patyrę atrankos partneriai, visuomet pasiruošę padėti tiek savo specialistų konsultacijomis, tiek konkrečiais darbais. Susisiekite!

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment