22854
post-template-default,single,single-post,postid-22854,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

DARBUOTOJŲ TRŪKUMAS LIETUVOJE: 5 IŠEITYS

Darbuotojų trūkumas Lietuvoje

DARBUOTOJŲ TRŪKUMAS LIETUVOJE: 5 IŠEITYS

Tiesioginėms ir plyno lauko investicijoms Lietuvoje siekiant visų laikų aukštumas šalis džiaugiasi, kad ekonomika kyla: gerėja pragyvenimo lygis, didėja bendrasis vidaus produktas, daugėja darbo vietų. Tačiau būtent pastarasis rodiklis darbdaviams susižavėjimo nekelia – priešingai, juntamas pagrįstas nerimas, kaip ir kuo reikės užpildyti naujai sukurtas darbo vietas, mat tiek kvalifikuotų, tiek nekvalifikuotų darbuotojų Lietuvoje trūksta jau dabar. Kaip išspręsti šią susiklosčiusią problemą? Pateikiame 5 sprendimo būdus, kuriuos galite pradėti taikyti jau dabar.

Išnaudokite rajonų potencialą

Tiesa ta, kad didmiesčiuose darbo rinka visuomet būna labiausiai „įtempta“, mat čia keliauja pagrindinės investicijos bei kuriasi didžiausia dalis naujų darbo vietų. Tačiau net jei ir jūsų įmonė įsikūrusi didmiestyje, rekomenduojame išnaudoti regionų privalumus bei naujų darbuotojų ieškoti būtent čia. Atvykimo į darbą problemą išspręsti bus lengva, jei pasirinksite vieną ar gretimus regionus, tokiu atveju samdomo transporto kaštai bus minimizuoti.

Bendradarbiaukite su LDB

Lietuvos darbo birža yra tiesiogiai suinteresuota pasiūlyti darbo vietas kuo daugiau jos paslaugomis besinaudojančių asmenų. Dėl šios priežasties bendradarbiavimas su verslu jau kurį laiką yra vienas iš LDB prioritetų visoje šalyje. Čia rengiamos įvairios darbuotojų rengimo ir apmokymų programos, tad nedvejokite ir pasinaudokite šia galimybe.

Efektyvinkite veiklą

Nereta įmonė, susidurianti su darbuotojų trūkumo problemomis, nusprendžia pasukti kitu keliu – ne plėsti personalą, tačiau efektyvinti veiklą. Tam tikrų įmonės procesų automatizavimas, darbų perdalijimas gali būti patogus sprendimas. Efektyviau dirbti gali padėti ir esamų darbo vietų analizė – galbūt ne visos jos reikalauja pilnos darbo dienos, tokiu atveju patartina perplanuoti užduotis, investuoti į ne pilnu ar lanksčiu darbo grafiku dirbančius specialistus.

Bendradarbiauti su universitetais

Šia galimybe jau naudojasi nemažai Lietuvos įmonių, kurios kartu su universitetais rengia IT specialistus, kitos renkasi bendradarbiauti su profesinio rengimo įstaigomis. Tai – puikus būdas pritraukti kvalifikuotus specialistus, siūlant jiems įgyti reikiamos praktikos realioje darbo vietoje.

Pasitelkite nestandartinius būdus

Tuomet, kai svarstyklės yra ne jūsų pusėje, ateina laikas pasinaudoti alternatyviais sprendimais ieškant darbuotojų. Norint, kad potencialus kandidatas pasirinktų būtent jus, visų pirma rekomenduojama tapti išskirtiniu – t.y., jei šiuo metu visi darbdaviai nuolankiai siūlo savo įmones, jūs elkitės agresyviai, paieškai naudokite socialinius tinklus ir pan. Jei patiems sugalvoti alternatyvių paieškos metodų sudėtinga, galite kreiptis į įdarbinimo specialistus, kurie padės parengti ir įgyvendinti būtent jums pritaikytą darbuotojų paieškos strategiją.

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment