22469
post-template-default,single,single-post,postid-22469,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Darbo paieška socialinių tinklų džiunglėse

Darbo paieška socialiniuose tinkluose

Darbo paieška socialinių tinklų džiunglėse

Tyrimai rodo, kad bene 90% darbuotojų darbdaviai suranda naudodamiesi asmeninėmis rekomendacijomis, o kas šeštas darbdavys Jungtinėse Valstijose ieškojo darbuotojų pasitelkdamas savo socialinį profilį. Tokie tyrimai Lietuvoje nebuvo atlikti, tačiau turbūt neverta abejoti, kad netgi įvertinus Lietuvos darbdavių konservatyvumą, skaičiai būtų panašūs, todėl skirti laiko savo socialinio profilio kokybei būtina. Dar visai neseniai vargu ar galėjote įsivaizduoti, kad pasinaudoję socialiniais tinklais galėsite sužinoti apie savo esamus ar būsimus kolegas bei vadovus,  tiek daug: ką jie mėgsta veikti laisvalaikiu, kas juos erzina, už kokią komandą jie serga. Nepraleiskite progos ir susikūrę patrauklų asmeninį profilį ir suteikite galimybę būsimiems kolegoms ir darbdaviams pažinti jus iš teigiamos pusės ir darbo paieška taps lengvesnė.

Negalima paneigti bene populiariausio Lietuvoje socialinio tinklo Facebook reikšmės, tačiau būsimas darbdavys, greičiausiai, duomenų apie jūsų pasiekimus ieškos profesionalius darbuotojus jungiančiuose socialiniuose tinkluose – tokiuose kaip LinkedIn.  LinkedIn leidžia susikurti išsamų profesionalaus darbuotojo profilį, kuris atitinka visus standartinio gyvenimo aprašymo kriterijus. Neseniai šis profesionalų tinklas pristatė įskiepį, kuris leidžia itin lengvai persiųsti profilio informaciją potencialiam darbdaviui. Pasinaudojus šia galimybe jums nereikia kiekvieną kartą pildyti ilgų anketų, o į potencialaus darbdavio akiratį pateksite vienu mygtuko spustelėjimu ir darbo paieška dar supaprastėja.

Pasiryžę darbo paiešką perkelti į socialinių tinklų džiunglės, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus:

Būkite profesionalūs

Turbūt vis dėlto protingiausiai būtų atskirti profesinį ir asmeninį gyvenimą socialiniuose tinkluose.       Jei nenorite gadinti savo kaip profesionalo įvaizdžio susikurkite atskirus profilius: asmeninį ir profesinį. Asmeniniame profilyje skelbkite informaciją skirtą siauram draugų ratui, o tuo tarpu profesiniame profilyje prenumeruokite jums aktualią verslo informaciją, dalyvaukite profesionalų diskusijų grupėse. Atminkite, kad darbdaviai ieškodami profesionalių darbuotojų vis dažniau peržiūri ir potencialių kandidatų socialinius profilius, todėl venkite skelbti jus kompromituojančią ar klaidingą nuomonę apie jus galinčią lemti informaciją, o jei visgi norite tokia informacija dalintis atkreipkite dėmesį, kad ji bent jau nebūtų prieinama visiems. Prisiminkite, kad naudojantis socialiniais tinklais darbą galima ne tik susirasti, bet ir jį prarasti – todėl, kad ir kaip kartais norėtumėte išlieti savo emocijas, pasistenkite susilaikyti nuo nepagrįstos kritikos savo vadovo, darbdavio ar klientų atžvilgiu. Neatsargiai paskelbtas komentaras jums gali kainuoti svajonių darbą. Atminkite, kad tokie tinklai kaip Facebook ar paieškos tinklalapis Google saugo informaciją apie jus net jei ją ištrinate iš savo profilio.

Būkite tinkamose vietose

Jei esate aktyvus internetinių socialinių tinklų dalyvis jau turbūt žinote apie diskusijų grupes. Siekdami būti pastebėtas, dalyvaukite specialistų grupėse, būkite aktyvūs diskusijose. Nepamirškite, kad profesionalų grupėje galbūt dalyvauja ir potencialus jūsų darbdavys, kuris tikrai įvertins jūsų kompetenciją. Internetinė erdvė neapsiriboja vien tik Facebook, Twitter ar LinkedIn – būkite aktyvūs forumuose, specializuotuose karjeros tinklapiuose ar komentuokite straipsnius ir jūs būsite pastebėtas, o darbo paieška bus efektyvesnė.

Reklamuokite save

Šalia patrauklaus profilio susikurkite kompetetingo profesionalo reputaciją. Jei kas nors paskelbia jus dominančią žinutę ar nuorodą aktyviai komentuokite ir dalyvaukite diskusijoje. Būkite aktyvūs jus dominančiais profesiniais klausimais, užduokite klausimus, klauskite patarimų ir nebijokite duoti jų patys, jei manote kad esate kompetetingas vienu ar kitu klausimu.

Būkite kūrybingi

Kūrybiškumas visada vertinamas. Parodykite, kad sugebate netradiciškai mąstyti, galite generuoti ir įgyvendinti naujas idėjas. Sukurkite asmeninį blogą ar YouTube kanalą ir skelbkite aktualią profesinę informaciją – jūs būsite ne tik matomas, bet ir turėsite galimybę papildomai uždirbti, jei jūsų projektas kurs vertę lankytojams.

Jei siekiate karjeros šiame skaitmeninės socializacijos amžiuje jums nebepakaks vien tik peržiūrėti darbo skelbimus laikraštyje, būkite aktyvūs internetinėje erdvėje ir potencialūs darbdaviai jus pastebės. Pradėkite čia pat ir šiandien, pakomentuodami šį straipsnį!

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment