22830
post-template-default,single,single-post,postid-22830,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Darbuotojų atranka mažiems – ką svarbu žinoti?

Darbuotojų atranka mažoje įmonėje

Darbuotojų atranka mažiems – ką svarbu žinoti?

Darbuotojų atranka – tai procesas, sutinkamas kiekvienoje įmonėje, tiek didelėje, tiek mažoje. Nors abiem atvejais atrankos tikslas toks pats, įdarbinimo strategija skiriasi iš esmės. Kaip pasirinkti būtent mažam verslui tinkamą ir efektyvų būdą papildyti augančiai komandai? Šiame straipsnyje pateikiame paprastą 5 žingsnių darbuotojų atrankos procesą, skirtą jūsų įmonei.

5 žingsnių įdarbinimo procesas, puikiai tinkantis mažoms įmonėms:

Išsigryninkite poreikį. Tai – pirmasis ir svarbiausias žingsnis, kuris padės sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų. Mažose įmonėse darbuotojų atlyginimams skirtas biudžetas dažniausiai negali konkuruoti su tuo, kuriuos turi korporacijos, tad, deja, jūs greičiausiai negalėsite sau leisti priimti ir atleisti vis naujo netinkamo žmogaus. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu tiksliai įvardinti ir aprašyti, kokio būtent darbuotojo ieškote. Tai padės atlikti išsami darbo vietos analizė ir įmonės keliami lūkesčiai kandidatui. Turint tikslų pageidaujamų kompetencijų sąrašą bus kur kas lengviau surasti darbuotoją iš pirmojo karto.

Pasirinkite paieškos būdą. Kai jau žinote, kokio darbuotojo reikia jūsų įmonei, pats laikas nutarti, kaip jo ieškosite. Šiam žingsniui atlikti yra keli būdai – samdyti įdarbinimo įmonę arba užsiimti kandidato paieška patiems. Pastarasis kelias gali būti priimtinas tiems, kurie turi nemažai laiko, mat darbuotojų atranka – kompleksinis procesas, susidedantis iš daugelio žingsnių (skelbimų talpinimas, gyvenimo aprašymų analizė, skambučių atlikimas, darbo pokalbiai, rekomendacijų rinkimas). Dėl šios priežasties gana dažnai net ir mažiausių įmonių atstovai renkasi bendradarbiauti su personalo agentūromis, kurios apsiima atlikti visą procesą pasinaudodamos savo kompetencija srityje. Įdarbinimo įmonės naudingos ir tuo, kad jos gali į mažus verslus padėti pritraukti specialistus, kurių rinkoje yra labai mažai arba juos sudėtinga surasti. Tačiau bene svarbiausias privalumas samdant agentūra yra tas, jog daugeliu atveju jums bus suteikta garantija – jei įdarbintas asmuo pasirodys netinkamas, kitą kandidatą įmonė jums suras be jokio papildomo mokesčio.

Apgalvokite darbo pokalbius. Susitikimo su potencialiais kandidatais metu labai svarbu tinkamai išnaudoti turimą laiką, todėl rekomenduojame iš anksto pasirengti pirmųjų dviejų susitikimų strategiją. Pasiruoškite ir susirašykite jums rūpimus klausimus apie kandidato kompetencijas ir darbo patirtį, pasistenkite kuo išsamiau perteikti savo lūkesčius ir išsiaiškinti tuos, kuriuos turi potencialus darbuotojas. Pristatykite savo įmonę, nupasakokite veiklos būdą bei strategiją. Šis pokalbis padės kur kas greičiau suprasti ar jūs ir būsimas komandos narys žiūrite viena linkme.

Paruoškite darbo vietą. Pasiruošti naujo darbuotojo priėmimui yra taip pat svarbu kaip ir tinkamai jį atsirinkti. Užtikrinkite, kad naujasis komandos narys turės tinkamą darbo vietą bei paruoškite detalų apmokymo planą. Į pastarąjį turėtų įeiti šios dalys: darbo vietos aprašymas, naudojamų programų sąrašas ir apmokymo gidas, jei būtina, užduotys ir tikslai, keliami bandomajam laikotarpiui, kolegų kontaktai ir kt.

Aptarkite rezultatus. Paskutinis žingsnis efektyviame įdarbinimo procese yra bandomojo laikotarpio rezultatų aptarimas ir sprendimo priėmimas. Šia galimybe, deja, nepasinaudoja dar daug nedidelių įmonių atstovų – galbūt dėl pernelyg glaudaus santykio, laiko stokos ar kitų priežasčių. Tačiau būtent šis žingsnis gali padėti verslui surasti patį tinkamiausią darbuotoją. Bandomajam laikotarpiui einant į pabaigą, atvirai su darbuotoju aptarkite, kaip sekėsi pasiekti numatytus tikslus, ar pavyko šiam asmeniui įsilieti į komandą, ar priimtina pasirodė įmonės strategija ir veikla. Šie klausimai padės sutaupyti ne tik daug jūsų ir darbuotojo laiko, tačiau ir pinigų.

Tikimės, kad pateikta įdarbinimo mažose įmonėse strategija padės jums efektyviai plėsti savo komandą ir, žinoma, didinti pelną. Jei vis tik jums kyla klausimų dėl vieno ar kito žingsnio įgyvendinimo, nedvejodami susisiekite su mūsų konsultantais – su malonumu patarsime ir padėsime rasti tinkamą sprendimą jūsų individualiais darbuotojų atrankos klausimais.

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment