22899
post-template-default,single,single-post,postid-22899,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

5 PATARIMAI KAIP PASIDIDINTI JŪSŲ ATLYGINIMĄ

5 PATARIMAI KAIP PASIDIDINTI JŪSŲ ATLYGINIMĄ

5 PATARIMAI KAIP PASIDIDINTI JŪSŲ ATLYGINIMĄ

Naujieji metai – puikus laikas imtis teigiamų pokyčių tiek asmeniniame, tiek profesiniame kelyje. Būtent dabar jūs turite puikų šansą išsikelti naujus tikslus, vienas iš kurių, galbūt ilgai galvotas, atlyginimo padidėjimas. Jei darbdavys to nepasiūlė savo iniciatyva, metas šį klausimą perimti į savo rankas. Tačiau tai kur kas lengviau bus padaryti žinant kelis svarbiausius aspektus, nurodančius kaip lengviau įgyvendinti šį sumanymą.

Supraskite savo vertę

Kai kalba eina apie atlyginimą, daugelis darbdavių į tai žiūri kaip į strateginį verslo sprendimą. Tai reiškia, jog jos turite įrodyti, kad jūsų atliekamas darbas yra vertas daugiau. Tai padaryti padės šie žingsniai:

  • Sudarykite išsamų savo turimų kompetencijų sąrašą;
  • Įvardinkite darbus ar užduotis, kuriuos atliekate išskirtinai tik jūs;
  • Įvardinkite visas iniciatyvas, kurių ėmėtės savo valia ar sumanymu;
  • Įvardinkite, kaip jūsų turimos kompetencijos, atliekamos užduotys ar sukuriama vertė pasikeitė nuo paskutinio karto, kai buvo aptariamas ir fiksuojamas jūsų atlyginimas.
Pasirinkite tinkamą laiką

Straipsnio pradžioje jau užsiminėme, kad naujieji metai – puikus laikas derėtis dėl didesnio atlyginimo. To priežastis – įmonės fiskalinių metų pabaigoje derina biudžetus ateinantiems metams, tad įtraukti didesnę sumą atlyginimams šiuo metu bus kur kas paprasčiau, nei šį biudžetą jau patvirtinus. Tai taip pat puiki proga įvertinti jūsų visų praėjusių metų pasiekimus.

Tinkamai pasiruoškite pokalbiui

Pasiruošimas visų pirma svarbus dėl to, kad jei būsite atitinkamai pasiruošęs, į pokalbį eisite kupinas pasitikėjimo ir įrodyti savo poziciją bus kur kas lengviau. Turbūt nereikia ir minėti, kad pokalbis dėl atlyginimo padidinimo turėtų būti akis į akį – jokiais būdais nedarykite to raštu. Antra, į susitikimą atsineškite pirmame punkte nurodytą savo kompetencijų ir sukuriamų verčių sąrašą, turint jį prieš akis bus lengviau kalbėti faktais. Kopiją galite įteikti ir savo vadovui. Kalbėkite profesionaliai, ramiai, jei reikia, pasirepetuokite šią kalbą namuose. Pasiruošimas – tai greičiausias kelias į sėkmę.

Nusistatykite tikslus

Viena didžiausių darbdavių baimių kalbant apie atlyginimus yra ta, jog padidėjęs atlyginimas gali nebūtinai motyvuoti darbuotoją. Norint išvengti šios paslėptos abejonės, rekomenduojame pasiruošti savo ateinančių metų darbų planą bei tikslus ir pristatyti juos savo vadovui pokalbio metu. Tai padės įmonės atstovui suprasti, kad jūs rimtai žiūrite į savo vaidmenį ir esate aiškiai nutaręs, kad būtent tokio dydžio atlyginimas padės juos pasiekti.

Įvertinkite galimus scenarijus

Įvairių apklausų duomenimis, net 70 procentų prašančiųjų didesnio atlyginimo jį gauna, tad jūsų šansai pasiekti norimą tikslą – tikrai dideli. Nepaisant to, vertėtų pasiruošti ir kitiems galimiems scenarijams. Jei darbdavys jūsų prašymą atmestų, visų pirma rekomenduojame pasiteirauti, kaip galite praplėsti savo kompetencijas, kad pavyktų gauti didesnį atlyginimą ir pamėginkite susitarti naują susitikimą po kelių mėnesių aptarti pasikeitusio statuso. Jei darbdavys negali padidinti atlyginimo dėl biudžeto apribojimų, pasiūlykite apsvarstyti jam ir kitas galimybes, tokias kaip sutrumpintas darbo laikas (už tą patį atlygį), darbas iš namų ar kiti bonusai, tokie kaip apmokamas sveikatos draudimas. Jei vis tik įmonė, kurioje dirbate, negali jums pasiūlyti nei vieno tinkamo varianto, būkite pasiruošęs apsvarstyti ir darboviečių pakeitimą. Nes galimybė augti – tai pagrindinė motyvacija kiekvienam iš mūsų.

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment