22486
post-template-default,single,single-post,postid-22486,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,cookies-not-set,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Praktinė užduotis darbo pokalbio metu

Praktinė užduotis darbo pokalbio metu

Praktinė užduotis darbo pokalbio metu

Pavargote vartydami dešimtis gyvenimo aprašymų ir negalite surasti tinkamo darbuotojo, pakalbinote ne vieną kandidatą, tačiau darbo pokalbiai neteikia norimų rezultatų. Gal verta išbandyti kandidato sugebėjimus praktine užduotimi?

Ateities personalo paieškos ir atrankos  – tai projektai, kuriuose matosi kandidato sugebėjimas iš karto duoti naudą  bei kurti pridėtinę vertę organizacijai. Praktinės užduotys parodo kandidato veiklumą, mąstymą, tinkamas kompetencijas.

Puikūs įvertinimai ir rekomendacijos ar neįtikėtini sugebėjimai atsakinėti į gudrius klausimus dažnai nebetenka reikšmės. Pagrindinė priežastis – intensyviai ieškant darbo bei dalyvaujant daugelyje pokalbių standartiniai klausimai tampa žinomi, o atsakymai – išmokstami, ypač tokie, kaip tinkamai prisistatyti pokalbio metu, į ką atkreipti dėmesį, ko nesakyti ir t.t.

Vis dažniau pasitaiko, jog gabių ir talentingų darbuotojų beieškantys darbdaviai, prieš nusprendžiant kuris kandidatas tinkamesnis ieškomai pozicijai, prašo atlikti realią užduotį. Sakote, kad esate geriausias ir sugebate viską – prašome atlikite realią praktinę užduotį.

Praktinės užduotys gali būti skiriamos tiek individualiai tiek darbui grupėje – dirbančiųjų savybės bei sugebėjimai būti naudingiems įmonei puikiai atsiskleidžia tiek kuriant projektus savarankiškai, tiek komandoje. Pokalbio metu retai beklausiama– „kokioje srityje jūs esate silpniausias?“ , šį klausimą keičia kitas – kaip kandidatas susitvarkys su jam pateikta praktine užduotimi? Pavyzdžiui kaip jam pavyks greitai bei kokybiškai padaryti įmonės paslaugų pristatymą, kaip suformuluos ir kokiais būdais įgyvendins įmonės paslaugų ar prekių pardavimo strategiją ir pan.

Praktinių užduočių parinkimas priklauso ir nuo darbo pozicijos į kurią kandidatas pretenduoja: jei iš programuotojo galima būtų reikalauti atlikti tam tikros internetinės programos patobulinimą, tai to vargu ar bus galima reikalauti iš marketingo ar pardavimo vadybininko pozicijos.

Mažiau kalbų, daugiau darbų

Praktinės užduotys reikalauja daug jėgų ir laiko? Gali būti. Kita vertus, daugelis organizacijų įsitikino, jog darbo pokalbiai, gyvenimo aprašymų ir rekomendacijų tikrinimas, psichologinis testavimas niekada neteikia tokio rezultato, kaip darbas prie realaus projekto kartu su kandidatu. Įvertinkime ir tai, kad nemaža grupė žmonių paprasčiausiai yra kalbūs, tačiau sunkiai susikaupia darbui arba atvirkščiai. Charizmatiška asmenybė suspindės darbo pokalbio metu, tačiau tai nėra darbuotojo vertės įrodymas.

Dažniausiai praktinės užduotys duodamos paskutiniame atrankos etape, jau po pirmo interviu ar testų atlikimo. Šis etapas skatina savotišką konkurenciją, kuri motyvuoja atlikti darbą kuo geriau. Praktinės užduotys suteikia daug daugiau informacijos ne vien gebėjimą tinkamai įvykdyti funkcijas: galima pamatyti kandidato asmenines savybes, reakciją į stresą, sugebėjimą dirbti su kolegomis, darbo laiko planavimą, užduočių delegavimą. Svarbiausia yra tai, kad visi puikiai supranta, jog šiandien samdomi tik tie žmonės, kurie sugeba parodyti daugiau nei gyvenimo aprašymą, darbo patirtį bei socialinius įgūdžius. Kalbame apie realų sugebėjimą dirbti.

Nors dažniausiai praktinės užduotys skiriamos kandidatams, kuriems keliami specifiniai reikalavimai, pvz. tam tikrų IT sprendimų įgyvendinimas ar darbas su išskirtine buhalterine programa, nereikėtų pamiršti paprašyti savo sugebėjimus įrodyti ir kitų kandidatų. Ypatingai aktualus toks testavimas vadovaujančioms pozicijoms – šios pozicijos reikalauja kompetencijų kurios susijusios su strategijų kūrimu, darbų delegavimu, darbo organizavimu – praktinės užduotys leidžia atsirinkti kandidatus, kurių nereikėtų papildomai mokyti, nes darbo rezultatai matomi iš karto.

Pirma užduotis, kokią pasirinkti?

Dabar lieka išsirinkti ir pasvarstyti, kokio specialisto ieškotės, ką jam teks atlikti, ar tai bus komandinis ar individualus darbas? Pirmiausiai reikėtų surašyti naujam darbuotojui keliamus reikalavimus, sukurti užduotį. Svarbiausia tai, kad praktinė užduotis būtų adekvati darbo pozicijai bei nebūtų per sunki. Gal pirma užduotis galėtų būti – Jūsų internetinio puslapio patobulinimas, ar penkių puslapių pristatymas apie Jūsų siūlomas paslaugas?

Rinkitės darbuotoją, kuris dirbs realų darbą –  nesamdykite gyvenimo aprašymo!

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment