21422
post-template-default,single,single-post,postid-21422,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

O kodėl ne pasimatymas su bendradarbiu?

O kodėl ne pasimatymas su bendradarbiu?

Kad ir kaip bebūtų – darbe praleidžiame daug daugiau laiko, nei namuose ar su draugais. Ypatingai, šiandien, kai greitas verslo tempas tiesiog reikalauja 24 valandų atsidavimo darbui. Tiek man, tiek ko gero ir jums, dažnai tenka praleisti pietus (na nebent tai pietūs su verslo partneriu ar klientu), nebekalbu apie vakarienę, klubus ar barus. Deja, taip jau yra, kad gyvendami taip, neberandame laiko sau. Asmeninius santykius pamirštame, ir netgi jei ir pasvajojame apie savo vienintelį ar vienintelę, tai sunkiai įsivaizduojame, kur gi jį galėtume rasti, jei visą dieną praleidžiate darbuose? Tad gal pasimatymas su bendradarbiu ir nėra tokia bloga idėja?

Pirmyn į pasimatymą

Neseniai, viename bloge teko skaityti, kad beveik 40% amerikiečių bent kartą turėjo tarnybinį romaną, beveik penktadalis – bent du kartus, o trečdalio jų, tarnybinis romanas baigėsi vestuvėmis. Nežinau, ar šie skaičiai tiktų Lietuvai. Netgi jei ir atliktume tokį tyrimą, lietuviškas kuklumas, vargu ar leistų girtis tarnybiniais romanais.

Kaip ten bebūtų, tarnybinis romanas ar bent jau pasimatymas yra dėsningas šiandieninio gyvenimo tempo rezultatas. Leisdami laiką bei siekdami bendrų tikslų, du žmonės įgyja ir bendrų interesų ir kol galų gale supranta, kad tikroji meilė galbūt sėdi visai šalia. Na o tada jau, širdis ima plakti greičiau, pila šaltas prakaitas, pagaliau radau tą vienintelį ar vienintelę!

Žinoma, darbas bus mielesnis, jei dirbsite su žmogumi, kuriam nesate abejingas, tačiau ar bus taip paprasta iš tiesų?

Jei susitikinėjate su vadovu

Vadovo ir pavaldinio darbo santykiai yra sudėtingi ir turbūt nė nereikia sakyti, kad ne visos dienos būna mielos. Verslas ne visada sekasi, klientai ne visada būna patenkinti, ne visada padarote tai, ko iš jūsų tikisi vadovas. Vadovas, savo ruožtu, turi savo vadovus, akcininkus (galų gale, galbūt ir žmoną), kurie jį spaudžia dėl rezultatų. Konfliktai tarp meilužių neišvengiami, tad jei visgi pasiryžote romanui su viršininku, turite būti pasiryžę iškentėti ir su darbu susijusias asmeninių santykių krizes.

Susitikinėdami su vadovu, taip pat turėsite susitaikyti su tuo, kad jūsų kolegos jus vertins kitaip. Visa, ką jūs pasieksite, nebebus vertinama vien tik pagal įdėtas pastangas, tačiau ir preziumuojant, vadovo palankumą jums. Turite suprasti, kad norėdami siekti karjeros, turėsite daug daugiau stengtis, kad įrodytumėte savo vertę.

Nebus lengviau, jei pats esate vadovas, ir nusprendėte sukti romaną su pavaldiniu ar pavaldine. Norėdami ir toliau likti autoritetu visiems darbuotojams, turėsite daug labiau stengtis, kad įrodytumėte savo nešališkumą. Jei jūsų meilė nėra tiesioginė jūsų pavaldinė, ar sugebėsite derinti santykius su jo ar jos vadovu, kai šis priekaištaus jūsų mylimajam?

Sakysite, mums nerūpi kitų nuomonė? Galbūt jums ir nerūpi, tačiau tiek rimtas vadovas, tiek savo darbą vertinantis darbuotojas turėtų suprasti, kad santykiai darbe nėra vien tik jų. Darbiniai santykiai ir interesai yra persipynę, o asmeninės simpatijos ir antipatijos gali lemti motyvacijos kritimą, nepasitikėjimą vadovais ar kolegomis, intrigas ir pavydą, kas iš pagrindų griauna iki to laiko darniai dirbusią komandą.

Ne visi santykiai baigiasi prie altoriaus, tad įsivaizduokite, kaip jausitės, kai jūsų meilė taps neapykantos objektu.

Kita vertus, romanas su vadovu nebūtinai baigsis tik blogai. Jei mylite, mylėkite visa širdimi, ir tikėkite, kad viskas bus gerai.

Jei susitikinėjate su kolega

Jei galėtumėte rinktis, su kuo įsivelti į romaną darbe – rinkitės kolegą, kuris nėra nei jūsų vadovas, nei jūsų pavaldinys. Dar geriau, jei jūsų susižavėjimo objektas dirba kitame padalinyje, o nei jūsų nei jo tiesioginės darbo funkcijos nėra susijusios. Skirtingai, nei susitikinėjant su vadovu, bus gerokai paprasčiau, ir netgi jei jums ir sunku patikėti, pilnaverčiai romantiški santykiai tarp kolegų gali būti net naudingi įmonei.

Leisdami laiką kartu, norite to ar nenorite, būsite priversti kalbėtis apie darbą bei, jei pasiseks, atrasti naujų idėjų, o su romantiškais santykiais pasitenkinimas bei gera nuotaika padės jums kiekvieną dieną į darbą eiti su šypsena.

Žinoma, jei įmanoma, turėtumėte vengti pernelyg didelio lipšnumo, tačiau nesitikėkite kad jūsų kolegos nepastebės kibirkštėlių jūsų abiejų akyse. Šilti jausmai įkvepia, o darbo vieta, kurioje jaučiama tokia atmosfera, be abejo persiduoda ir kolegoms.

Tad, ką gi daryti?

Kai malonumai ir darbas susipina, tikėtina, kad lengva nebus. Jūs tikrai nenorėtumėte, kad vadovybė būtų priversta jus atleisti dėl to, kad darbe nesugebėjote suderinti asmeninių ir verslo santykių arba dėl to, kad jūsų tarnybinis romanas nenusisekė. Jūs tikrai nenorėtumėte, kad jūsų buvęs darbdavys jus prisimintų ir rekomenduotų kaip karštakošę ar nesugebančia susidoroti su jausmais asmenybę.

Pirmiausia, būkite iš tiesų atsargūs bei darbe griežtai atskirkite asmeninius ir darbinius santykius. Antra, jei jau supratote, kad darbas ir jūsų romanas nesuderinami, nelaukite, kol tą supras ir jūsų vadovybė ir vienas iš jūsų ar abu būsite atleisti.

Įvertinkite įmonės, kurioje dirbate, oficialias taisykles ir asmeninių bei darbo santykių reglamentavimą. Jei tokių rašytinių taisyklių nėra – pasikalbėkite su vadovu. Nemažai kompanijų neigiamai ar netgi kategoriškai vertina tarnybinius romanus, todėl privalote savęs paklausti, ar iš tiesų jūsų romanas vertas jūsų darbo vietos. Jei visgi nuspręsite, kad taip – būkite pasiryžę jį palikti.

Širdžiai neįsakysi, tačiau nuoširdžiai patariu – venkite tarnybinių romanų su vadovu ar pavaldiniais. Nesakau, kad tai yra neįmanoma, bet tokie santykiai bus pasmerkti daug didesniems išbandymams. Tokie santykiai gali iš esmės lemti tiek jūsų sėkmę, tiek ir nesėkmę siekiant karjeros ar didesnio atlyginimo.

Romantiškus bučinius ir apsikabinimus palikite vakarui. Taip pat ir pykčius, nesusipratimus ir kitus dalykus, kurie gali neigiamai paveikti tiek jus, tiek kolegas darbe. Visi ginčai ir nesusipratimai turėtų būti išspręsti dar prieš jums praveriant biuro duris.

Siekite geriausio, tačiau kurkite scenarijų blogiausiam variantui. Vos įsivėlę į romantiškus santykius sutarkite, kaip spręsite kilusius ginčus, kaip elgsitės, jei visgi nuspręsite, kad jums kartu nepakeliui. Jūs tikrai nenorite triukšmingų skyrybų kolegų apsuptyje, nepamirškite, kad darbas nėra šeima, kur jūsų santykiai priklauso vien tik jums dviems. Jei santykiai iš tiesų rimti, ir nemanote, kad dirbami kartu juos išsaugosite, tiesiog pradėkite ieškotis kito darbo.

Pabaigai

Bet kokiu atveju – nepamirškite, darbų yra daug, o tikroji meilė – galbūt viena. Neaukokite meilės dėl darbo, darbą susirasti bus daug lengviau. Pažįstu nemažai žmonių, kurie susipažino darbe, o po to sukūrė tvarius ir ilgalaikius santykius. Tad mylėkite ir būkite mylimi.

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment