22823
post-template-default,single,single-post,postid-22823,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,cookies-not-set,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Kokia lyderystė turi būti šiandien?

Lyderystė šiandien

Kokia lyderystė turi būti šiandien?

Dažnas vadovas savęs ne kartą yra paklausęs, ar jis vadovauja savo komandai teisingai. Norint surasti atsakymą į šį klausimą, būtina suprasti, kokie vadovavimo stiliai egzistuoja, kada ir kaip juos taikyti, o tuomet jau kiekvienas vadovas gali priimti sprendimą ir pasirinkti veiksmingiausią lyderystės būdą.

Efektyviausi vadovavimo stiliai 2018-aisiais:

Empatiška lyderystė. Tai – bene svarbiausias vadovavimo stilius, atspindintis vis didėjančius pokyčius darbo rinkoje visame pasaulyje. Kartu su X ir Y darbuotojų karta atkeliavo naujos vertybės bei technologijos, gerokai išaugo lūkesčiai vadovams ir įmonėms, aplinka tampa vis glaudesnė dėka išpopuliarėjusių bendradarbiavimo erdvių („collaborative work place“). Būtent empatiškos lyderystės pagalba vadovai gali geriau suprasti, išklausyti, patarti ir mokyti naująją darbuotojų kartą, kartu užtikrinant įmonės veiklos efektyvumą.

Vadovavimas asmeniniu pavyzdžiu. Šie metai, kaip niekad anksčiau, pasižymi kalbos laisve, drąsa pasisakyti bei vertinti viršenybę. Dvigubi standartai yra ypač kritikuojami, todėl naujieji lyderiai nebegalės sau leisti elgtis priešingai, nei deklaruoja vadovaudami. Efektyviausi ir labiausiai gerbiami bus tie vadovai, kurie gebės asmeniniu pavyzdžiu motyvuoti komandą, prisiims atsakomybę už savo veiksmus bei propaguos skaidrumą.

Socialinė lyderystė. Ne mažiau svarbu šiais metais ir socialinės vertybės. Efektyvus lyderis bus priverstas domėtis pasaulio politinėmis ir socialinėmis problemomis bei keisti savo vadovavimo stilių atsižvelgiant į tai. Puikiai šį punktą iliustruojantis pavyzdys gali būti begalės atgarsių susilaukęs „Me too“ judėjimas, skatinantis pasisakyti visas seksualinį smurtą darbe patyrusias aukas. Didelė dalis sėkmingiausių vadovų, įvertinę šią situaciją, sugriežtino seksualinio priekabiavimo bausmes, pradėjo tyrimus bei atliko daugybę prevencinių veiksmų. Būtent šie lyderiai buvo įvertinti savo pavaldinių kaip patikimi bei efektyvūs.

 Mokomoji lyderystė. Nuolatinis mokymasis – nebe privalumas, o būtinybė. Taip sparčiai besikeičiančiame pasaulyje ir versle kasdien atsiranda vis naujų žaidimo dalyvių, kurie yra geresni, sumanesni, efektyvesni. Būtent dėl šios priežasties tiek vadovas, tiek jo komanda turi siekti nuolatinio tobulėjimo jiems svarbiose srityse. Žinoma, paskatinti mokytis – tai dar ne viskas, didžiausias darbas lyderio lauks pokyčių ir naujovių įgyvendinime. Tačiau tie, kurie perpras šią tendenciją, sugebės nuvesti savo komandą gerokai į priekį, lyginant su tais, kurie pasikliaus įprasta tėkme.

Išanalizavus populiariausius vadovavimo stilius kur kas lengviau bus nuspręsti bei pasirinkti jums tinkamiausią. Efektyviam vadovui greičiausiai gali tekti derinti kelis ar net visus aptartus būdus – nebijokite to daryti, o vykdydami pokyčius atidžiai stebėkite, kaip į juos reaguoja jūsų komanda. Būtent darbuotojai bus svarbiausias kriterijus nurodantis, ar vadovaujate efektyviai.

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment