22844
post-template-default,single,single-post,postid-22844,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Kaip sklandžiai įgyvendinti pokyčius darbe?

Kaip sklandžiai įgyvendinti pokyčius darbe?

Keičiantis pasauliui, technologijoms ir tendencijoms vienas dalykas išlieka toks pat svarbus, kaip ir visuomet, tai – pokyčiai. Be jų neišsiverčia nei viena sėkminga įmonė, ne veltui sakoma, kad tie, kas išmoksta prisitaikyti, išlieka ilgiausiai. Tačiau kokie bebūtų naudingi, pokyčiai ne visuomet įmonės darbuotojus nuteikia džiaugsmingai. Tiesą sakant, dažniausiai jie sukelia pasipriešinimą ir diskomfortą, o tai gali trukdyti sklandžiam pasikeitimų procesui, tad šiandien paruošėme vos keleto žingsnių strategiją, padėsiančią lengviau ir efektyviau įgyvendinti pokyčius jūsų įmonėje.

Sukurkite poreikį. Pokyčius įmonės nariai džiaugsmingai pasitiks tuomet, jei iš anksto galvos, kad jie yra tikrai būtini ir skirti palengvinti darbuotojų veiklą. Tad pradėkite kurti poreikį pokyčiams iš anksto pasinaudodami vienu ar keliais iš žemiau nurodytų būdų:

  • identifikuokite esamos situacijos grėsmes, aiškiai įvardinkite, kas gali nutikti neįgyvendinus pokyčių;
  • įvardinkite aiškius privalumus, kuriuos lems pokyčiai: darbo palengvinimas, greitesnis rezultatų siekimas ir kt.;
  • parenkite tvirtų pokyčių būtinumą nurodančių argumentų, tai gali būti ir jūsų klientų, darbuotojų ar vadovų žodžiai.

 

Sutelkite palaikančią komandą. Kuo daugiau įmonės narių palaikys artėjančius pokyčius, tuo lengviau bus juos įgyvendinti. Priklausomai nuo kompanijos dydžio, kiekviename padalinyje atraskite bent po vieną ar daugiau darbuotojų, kurie suprastų pokyčių svarbą ir galėtų ją argumentuotai paaiškinti neoficialių darbuotojų pokalbių metu. Labai svarbu savo pusėje turėti ir komandų lyderius, mat jų autoritetas gali kur kas lengviau įtikinti likusius, kad tai, kas vyksta, yra vardan darbuotojų.

Sukurkite planą. Labai svarbu tiksliai ir suprantamai pristatyti numatomų pokyčių planą: kas, kaip ir kada bus įgyvendinama, kokie tikslai keliami, kokių rezultatų tikimasi. Pristatykite šį planą visiems susijusiems įmonės darbuotojams, taip pat laikykite jį nuolatos matomoje vietoje. Suteikite galimybę komandos nariams užduoti rūpimus klausimus bei atvirai į juos atsakykite. Pradėkite nuo mažų pokyčių įgyvendinimo žingsnelių, atlikite juos tada, kada ir esate įvardinęs – tai suteiks pasitikėjimo ir leis lengviau atsipūsti tiems, kurie nerimauja dėl detalių.

Atsikratykite kliūčių. Kuo didesnius pokyčius įgyvendinate, tuo daugiau šansų, kad susidursite su kliūtimis, kurias įveikti galėsite tik pasinaudodami kraštutinumais. Gali būti, kad jums teks atsisveikinti su komandos nariu, kuris kategoriškai atsisako bendradarbiauti vykdant pasikeitimus – būkite tam pasiruošęs iš anksto. Svarbiausia tai atlikti atviro pokalbio metu, kuomet abi pusės (tiek jūs, tiek darbuotojas) pripažįsta, kad esamomis sąlygomis dirbti kartu nebegali.

Dalinkitės rezultatais. Įgyvendinus kiekvieną pokyčių stadiją aiškiai įvardinkite pasiektus rezultatus. Komandos nariams matant, kad tai, kas vyksta, sukuria vertę, jie kur kas greičiau prisitaikys prie besikeičiančios situacijos ir darys tai noriai, su kur kas mažiau pasipriešinimo. Taip pat naudinga įvardinti daugiausiai prie pokyčių įgyvendinimo prisidedančius komandos narius ir juos apdovanoti, taip sukuriant motyvaciją likusiems darbuotojams.

Tikimės, kad pasinaudojus šiais žingsniais jums bus kur kas lengviau parengti bei įgyvendinti pokyčių planą savo įmonėje.

Patiko? Įvertinkite įrašą!
No Comments

Post a Comment