22871
post-template-default,single,single-post,postid-22871,single-format-standard,theme-stockholm,qi-blocks-1.2.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.3,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,qode-wpml-enabled,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive,cookies-not-set,elementor-default,elementor-kit-22969
Title Image

Kaip įveikti stresą darbe?

Kaip įveikti stresą darbe?

Kaip įveikti stresą darbe?

Visi žinome, kad stresas – vienas pagrindinių mūsų sveikatos ir geros savijautos priešų. Patiriant stresą silpnėja imunitetas, prastėja nuotaika, krenta produktyvumas ir dingsta noras siekti bet kokių tikslų. Tyrimų duomenimis, darbovietėje stresą patiria vidutiniškai 60 procentų darbuotojų visoje Europoje, tai turi tiesioginės įtakos ne tik darbuotojams, tačiau ir įmonėms. Ką daryti, kad darbe jaustumėtės ramūs ir puikios nuotaikos? Skaitykite toliau ir sužinokite!

Planavimas ir dar kartą planavimas

Mokslininkų įrodyta, kad bene didžiausią stresą sukelia neaiškumas darbe. Tai gali lemti padrikas grafikas, prioritetų neturėjimas, būtinų atlikti užduočių netikslumai bei kita. Visus šiuos neigiamus faktorius gali panaikinti tik vienas sprendimas – suplanuoti darbo dieną taip, kad jau iš vakaro (arba ankstaus ryto) žinotumėte, ką ir kaip turėsite atlikti tą dieną. Tai padės ne tik sumažinti stresą, tačiau ir gerokai padidins jūsų produktyvumą, atsiras pasitenkinimas darbu.

Pašalinkite trikdžius

Daugelis iš mūsų darbovietėje esame nuolatos veikiami išorinių faktorių – skambučių, kolegų ar vadovų klausimų, elektroninių laiškų, žinučių, užsakymų ir t.t. Žinoma, be šių dalykų darbo taip pat nepadarytume, tačiau jei negalvodami reaguojame į visus trikdžius čia ir dabar, nuolatos nutraukiame jau pradėtą darbą, prarasdami dėmesį, kurį sugrąžinti kaskart dienoje tampa vis sunkiau. Puikiausias sprendimas šioje vietoje – kontroliuoti, kaip ir kada atsakote jūsų dėmesio reikalaujantiems išorės objektams:

  • paštą tikrinkite reguliariai kelis kartus per dieną (dažnumą pasirinkite patys), visą kitą laiką nežvilgčiokite į el. pašto dėžutę ar telefono programėlę;
  • kai dirbate vieną darbą, stenkitės jį pabaigti prieš atsiliepdami į skambučius;
  • jei kolegos ar vadovai dažnai užduoda klausimus jums nepatogiu metu, mandagiai paprašykite atsiųsti šį klausimą el. paštu ir patikinkite, kad atsakysite iš karto, kai baigsite savo atliekamą užduotį.
Nekelkite sau streso

Labai dažnai mes patys sau tampame streso šaltiniais būdami situacijose, kurios mums nėra palankios, malonios ar netgi sveikos. Jaudinatės dėl pernelyg didelio ar neaiškaus darbo krūvio? Netenkina atlyginimas? Pasikalbėkite su vadovu ir išsakykite savo lūkesčius. Dienos metu jaučiatės pavargęs ir mieguistas? Eikite šiek tiek anksčiau miegoti. Jaučiate, kad nebetenkina esama pozicija? Išsikelkite sau naują tikslą, įgykite būtinų įgūdžių ar net pakeiskite darbovietę. Labai didelė dalis gerovės yra tik jūsų pačių rankose, tad skirkite truputį laiko išsiaiškinti, dėl ko iš tiesų jaučiatės blogai ir imkitės veikti.

Patiko? Įvertinkite įrašą!
Tags:
No Comments

Post a Comment